Ohiboka

Koralikowa sowa – instrukcjapiątek, 31 Sierpień 2012


Hej!

Wrzucam w końcu obiecaną instrukcję jak zrobić sowę z koralików :)

 

Mam nadzieję że wszystko będzie jasne, starałam się zaznaczyć żyłki żeby były dobrze widoczne. Jak coś to pisać, można zdjęcie podesłać albo pytać co jest niejasne to spróbuję pomóc :) Powodzenia! Potrzebne będzie ok. 40 koralików na ciałko, 5 na brzuszek, 2 na oczka i 3 na łapki i dziób. Będzie ciężko i trzeba się skupić ale chyba warto :) Ucinamy 50cm żyłki, bierzemy koraliki w kolorze brzuszka i nawlekamy je na żyłkę. Następnie przez ostatni koralik przewlekamy drugi koniec żyłki, tak jak na zdjęciu:

Przesuwamy to tak żeby było no środku i na jedną żyłkę nawlekamy 4 koraliki w kolorze ciałka, czyli moje błękitne, następnie drugą żyłkę przekładamy przez ostatni koralik. Kolorami postanowiłam że będę oznaczać następne kroki. Tak więc jak już zrobisz to co widać na zdjęciu, to żyłkę oznaczoną na zielono przeciągnij przez biały koralik, tak jak pokazują zielone strzałki.

Tutaj na zdjęciu jest mała pomyłka – powinny być tylko 2 błękitne na żyłce. Ale resztę robimy tak jak pokazuję zdjęcie, czyli nawlekamy jeden niebieski i 2 błękitne na żyłkę i drugą żyłkę przeciągamy przez ostatni błękitny koralik. Następnie żyłkę oznaczoną na zielono przeciągnij przez biały koralik,tak jak pokazują zielone strzałki.

Znów: nawlekamy 3 błękitne koraliki, drugą żyłkę przewlekamy przez ostatni, a potem zieloną żyłkę przeciągamy tak jak idą strzałki.

I tak samo:

Tutaj też, tylko czas pomału kończyć ciałko, więc po nawleczeniu koralików i przeciągnięciu drugiej żyłki. Zieloną żyłkę przeciągamy przez 3 koraliki:

nawlekamy jeden niebieski koralik na obie żyłki a potem przeciągamy je tak jak pokazują strzałki:

Tutaj podobnie:

I tutaj:

To już ostatni krok, po jego wykonaniu powinno być wszystko połączone w jedną kuleczkę:

Teraz żyłkę przeciągamy tak żeby wychodziła jak ta żyłka oznaczona na zdjęciu, tak pomiędzy trzema koralikami koło oczka. Na tą żyłkę nawlekamy 3 koraliki w kolorze skrzydełek (u mnie błękitny) i przeciągamy żyłkę tak jak pokazuje zielona strzałka:

Tak wygląda jedno zrobione skrzydełko:

Drugie robimy analogicznie i tak wygląda sówka z dwoma skrzydełkami:

Teraz obie żyłki przeciągamy tak żeby wychodziły z miejsc które pokazują strzałki:

Nawlekamy na te żyłki po jednym koraliku w kolorze łapek (u mnie żółty) i przeciągamy żyłki do środka. Jedną tak jak pokazuje na zdjęciu niżej (to jest sam czubek sowy – zaraz nad oczami):

Drugą tak jak pokazuje tutaj zielona żyłka. Nawlekamy ostatni koralik i przewlekamy żyłkę z powrotem do środka w to samo miejsce co drugą żyłkę.

Ta da! Nasza sowa jest gotowa :))

 

13 komentarze do “Koralikowa sowa – instrukcja”


sweetaśne. :* wyślesz mi na pocztę wszystko co umiesz zrobić z koralików i muliny .? będę bardzo bardzo bardzo wdzięczna ;)

trudna…..

wow, ekstra! :) moja sówka wyszła troszkę koślawa, ale nie poddaję się, trening czyni mistrza :)
masz może więcej instrukcji na wykonywanie takich dzieł? jeśli tak, to proszę o przesłanie na agnieszka.szwarc1991@wp.pl z góry wielkie dzięki!

ale super wyślesz mi inne takie instrukcje do zwierzątek z koralików na suzie@autograf.pl będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję.

siemka suer są te zwierzątka ale rbiam juz wszystkie =) kiedy dodasz nowe wzory ? prosze :) tutaj jest to tak super wytlumaczone :D jak bys dodala wzór na żyrafe byla bym wdzieczna

http://mk.perles.pagesperso-orange.fr/indexfr.htm mogłabyś wykonać tego kotka? Próbuję sama , ale niestety przy łapkach zaczynają się schody :/ Jeśli znajdziesz czas będę baardzo wdzięczna

gdzie kupujecie koraliki ??

super!! qysłałabyć mi na pocztę zwierzaki z koralików i instrukcje bo bardzo mi się podobają i chce stworzyć zwierzyniec. mail:karolina66@autograf.pl

Zacięłam się przy pierwszym skrzydełku. Moje koraliki ułożyły się całkowicie inaczej niż na zdjęciach i nie wiedziałam gdzie przewlec żyłkę. Smutno :( Jednak efekt końcowy jest przecudny więc nie odpuszczę ;)

Swietne :) zrobilam juz wszystkie zwierzaczki mialam juz z tym kiedys doczynienia :) moja sowka wyszla super :) Jeżeli masz wiecej wzorow na wykonanie wierzaczkow z koralikow bylabym wdzieczna gdybys wyslala mi na nutellozerca@wp.pl z góry dziekuję :D

Śliczne!!! Jeżeli masz więcej takich wzorów jak zrobić takie różne z koralików, to byłabym wdzięczna, gdybyś przysłała mi je na e-mail: kasia.2002.pl@wp.pl
Z góry wielkie dzięki!!!

Możesz troche dokladniejszy opis?
Ale pomysl swietny :)

Sówka jest super ale brakuje jednego obrazka, między 4 a 5 ilustracją (licząc sówkę na początku).

Dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *.

Copyright © 2018 - Ohiboka